Od 1853 roku do dzisiaj, Tissot nieustannie zaskakiwał i zachwycał klientów innowacyjnymi produktami. Nieugięty pionierski duch prowadził spółkę od jej założenia w małym szwajcarskim mieście Le Locle, do obecności w 150 krajach. Od pierwszego zegarka kieszonkowego z dwoma strefami czasu w 1853 roku, do rewolucyjnego ekranu dotykowego technologii T-Touch. Tissot przedstawił serię "pierwszych" jeżeli chodzi o technologię, materiały i projekt - nawet w zakresie tworzenia zegarków z użyciem skały, drewna i pereł.

Od pierwszego dnia, Tissot sprzedaje zegarki poza granicami Szwajcarii. W 1858 roku, syn założyciela, Charles Emile Tissot, sprzedaje zegarek Le Locle w Rosji. Tissot jest dzisiaj wiodącym producentem zegarków szwajcarskich. Zegarki Tissot sprzedawane są w 16,000 punktów sprzedaży na pięciu kontynentach. Tissot oferuje szeroki wybór zegarków dopasowanych do różnorodnych gustów i o różnorodnej funcjonalności.

Przez te lata wiele znanych i sławnych postaci posiadało zegarki Tissot, w tym aktorka Sarah Bernhardt, piosenkarka Carmen Mirandę, Elvis Presley, Grace Kelly i Nelson Mandela.

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą detalicznym Tissot.

Ostatnia aktualizacja 2013-05-22Atlantic to szwajcarska marka zegarków, która łączy tradycję szwajcarskiego zegarmistrzostwa i klasyczny design z najnowocześniejszymi osiągnięciami w dziedzinie produkcji zegarków.

Początki marki Atlantic datują się na rok 1888, kiedy to Eduard Kummer otworzył firmę produkującą zegarki w Bettlach koło Grenchen w Szwajcarii. Początkowo zatrudniał zaledwie kilku zegarmistrzów. Jednak już na początku naszego stulecia zatrudnienie wzrosło do 720 pracowników. Początkowo zegarki produkcji Kummera firmowano skrótem EKB (Eduard Kummer Bettlach). Pierwszy zegarek pod marką Atlantic pojawił się na rynku w 1932 roku. Był to jednocześnie jeden z pierwszych wodoszczelnych zegarków na świecie.

W latach – 50-tych Atlantic opatentował sposób szybkiej zmiany daty w zegarkach za pomocą koronki. Do dziś rozwiązanie to jest stosowane przez wszystkich producentów zegarków na świecie.

W ponad stuletniej historii marki Atlantic powstało wiele nowatorskich konstrukcji, jak np. tytanowy Nautilius wodoodporny do głębokości1000 metrów czy Midas – zegarek o niespotykanej odporności koperty i szkiełka na wszelkie zarysowania.

Od samego początku istnienia marki do dnia dzisiejszego wszystkie zegarki Atlantic w całości są produkowane w jednym miejscu w Szwajcarii. Produkcja odbywa się według najnowszych technik, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Procesy produkcyjne objęte są ścisłą kontrolą, dzięki czemu, każdy egzemplarz charakteryzuje się wysoką jakością i niezawodnością. Pod marką Atlantic ukazało się wiele kolekcji zegarków dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników.Firma Bisset Watches LTD., z siedzibą w Lengnau, kontynuująca tradycję rodzinnej manufaktury założonej w połowie wieku dwudziestego, początkowo zajmowała się produkcją podzespołów mechanizmów zegarkowych, w szczególności opracowywała elementy ślizgowe na bazie kamieni szlachetnych - rubinów, a później syntetycznych. Po roku 1998 większościowe udziały firmy przejął pan Józef Mirosław Minkina i diametralnie zaczyna zmieniać charakter produkcji, kierując się w stronę produktów gotowych. Tworząc silny zespół projektowy, przy wsparciu firmy Montres Charmex i stosując nowoczesne metody projektowe 3D udaje się wykreować własny wizerunek stylistyczny produkowanych zegarków.

Bisset stał się nowoczesny we wzornictwie, czy często wręcz ekstrawagancki; torując sobie tym sposobem drogę do odbiorcy o wyszukanym, wymagającym guście. Nie zapomniano przy tym o wysokiej funkcjonalności i szlachetnej prostocie produktów.Firma Casio została założona w 1957 w Tokio.

Dwie najważniejsze technologie stosowane przez CASIO to: Wave Ceptor i Tough Solar. Wave Ceptor oznacza, że zegarki synchronizują się ze wzorcowym zegarem atomowym poprzez fale radiowe i raz dziennie ustawiają się na idealny czas. Tough Solar to panele słoneczne wbudowane w tarczę, które ładują akumulator. Dzięki nim zegarki nie wymagają wymiany baterii, co sprawia, że są bezobsługowe i ekologiczne. CASIO jest tez producentem zegarków wstrząsoodpornych G-Shock, które w 1983 roku wywróciły sposób patrzenia na zegarki jako produktu delikatnego i wrażliwego, stając się marką kultową i znaną na całym świecie.Citizen Watch Co., Ltd. (Shichizun Tokei Kabushiki-gaisha) jest rdzennie japońskim, międzynarodowym przedsiębiorstwem z siedzibą w Tokio.

Jego początki sięgają 1918 r., kiedy to powstał Instytut Shokosha prowadzący badania nad precyzyjnymi instrumentami i przyrządami pomiarowymi, a przede wszystkim czasomierzami.

Obecnie firma należy do największych światowych producentów zegarków, a pochodząca z języka angielskiego nazwa Citizen, co znaczy obywatel, wywodzi się od nazwy kieszonkowego zegarka z 1924r.

W Stanach Zjednoczonych Citizen najbardziej znany jest z naręcznych zegarków serii Eco-Drive, zasilanymi za pomocą słonecznych ogniw. Ponadto specjalnością firmy są zegarki kolekcjonerskie, jak na przykład te w barwach i z logo Blue Angels - zespołu akrobatycznego Marynarki USA.Marka Lorus została stworzona w 1982 roku przez koncert Seiko Watch Cosporation i od tego czasu cieszy się rosnącym powodzeniem wśród milionów konsumentów na całym świecie.

Lorus to marka dla ludzi młodych i młodych duchem. Aktywnych pozytywnie nastawionych do życia i potrafiących się nim cieszyć każdego dnia. Ludzi, dla których zegarek jest czymś więcej niż tylko narzędziem wskazującym czas. Jest czymś co cieszy oraz wyraża energię i witalność osoby, która go nosi.

Zegarki Lorus to przede wszystkim modne, różnorodne wzory oraz wysoka jakość mechanizmów i wykonania gwarantowana przez Seiko Watch Corporation. Mechanizmy zegarków Lorus to przede wszystkim mechanizmy kwarcowe. Zostały stworzone przez Seiko - twórcę mechanizmów kwarcowych specjalnie dla marki Lorus. W 2009 roku w ofercie pojawił się też model z mechanizmem automatycznym.Marka Timex rozwija się i ewoluuje od ponad 155 lat. Pasja, która miała swój początek w małym warsztacie zegarmistrzowskim w Waterbury w Connecticut, przeobraziła się w jednego z najbardziej innowacyjnnych i dynamicznych wytwórców zegarków na świecie.

Od samego początku, bezprecedensowy sukces marki Timex można przypisać jej zamiłowaniu do odwagi w innowacjach. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji w przemyśle o statycznej naturze, Timex zrewolucjonizował przemysł zegarmistrzowski i stworzył cenioną markę konsumencką z produktami w kategoriach turystycznej, sportowej oraz klasycznej.

Firma Timex była pierwszym producentem zegarków na świecie, który przeniósł prosty proces kontrolowania czasu na wyższy poziom, poprzez wprowadzenie pierwszego zegarka nadgarstkowego z wyświetlaczem LCD. Ten niesamowity postęp, jak i wiele innych, ustanowił standardy przemysłowe dla jakości i stylu oraz na zawsze zmienił sposób w jaki świat spogląda na kontrolę czasu.

Tissot